Hakkımızda

İnsula Psikoloji, ismini beyindeki empati ve sezgiden sorumlu olan insula adacığından almıştır.

Kurumumuza ilham veren insulanın aşk, gurur, suçluluk, aşağılanma gibi duyguların kaynağı ve ruhun beyindeki izdüşümü olduğu bilinir. En belirgin görevleri;  duyguların farkında olunması, dikkat ve bilinçli kontrolden sorumlu olması, dış dünyadan ve içeriden gelen uyaranları kontrol etmesi, otonom sinir sistemi üzerinden kalbin ve sindirimin çalışma ritmini düzenlemesi olarak sayılabilir.

İnsanoğlunun hayata dair ilk travmasının ana rahminden çıkışı olduğunu söyler bazı düşünürler. Kuşkusuz dünyaya geldiğimiz o andan sonra, hayat dediğimiz yolculukta pek çok “travma” yaşarız. Bunların bir kısmı ebeveynlerin kötü muamelesine maruz kalmak gibi kronik travmaları oluştururken bir kısmı da belli zamanlarda tekrar eden zorlu yaşantılar olarak karşımıza çıkabilmektedir.  Bu zorlukları hayat yolculuğumuz sırasında önümüze çıkan taşlar olarak görecek olursak, kimimiz dünyaya zayıflıklarıyla gelir ve yoluna çıkan taşlar küçük olsa da atlayamaz, kimimiz de güçlü gelir ama yoluna çıkan taşlar büyüktür ve aşamaz. Hayat devam ederken ilişkilerimizi, seçimlerimizi, kararlarımızı bu travmaların sırtımıza yüklediği çaresizlik, değersizlik, yetersizlik ve suçluluk gibi duyguların gölgesinde şekillendiririz farkında olmasak da.

Psikoterapi bu düşüşlerin ruhumuzda oluşturduğu yaraların izlerini fark etmek, anlamak, sarmak ve iyileştirmek için yeniden yola koyulmaktır. Keşfetmek, değişmek ve dönüşmek niyetiyle çıktığınız bu yolculuğa; ihtiyaç duyduğunuzda destekleyecek, yüzleşmek istediğinizde cesaretlendirecek, aşmak istediğinizde kolaylaştıracak ve hepsinde gerçek kendiliğinizin saklı kalan potansiyelleriyle tanışmanızı sağlayacak olan bir terapistin eşlik etmesi ile mümkün olan bir süreçtir psikoterapi.   

İnsula Psikoloji, her biri alanında uzman kadrosuyla, güncel gelişmeleri takip eden dinamik ruhuyla kişiye ve duruma özgü terapi seansları gerçekleştirmektedir. Hayat yolculuğunda, yönünü kaybettiğini düşünenler için psikoloji'yi bir yön gösterici olarak görmüş, karanlığı bilimin ışığıyla aydınlatmayı hedeflemiştir. 

“Mutlu birey, mutlu toplum!” sloganıyla yola çıkan İnsula Psikoloji, tüm çalışmalarını bilimsel ilkeler çerçevesinde, profesyonel meslek etiğinden ödün vermeden, kendine özgü hizmet anlayışıyla, insanı ve ona ait olanı anlamaya çalışan, dinlemeyi, paylaşmayı, üretmeyi hedefleyen ruh sağlığı çalışanlarından oluşan uzman ekibiyle; hayatlarını, deneyimlerini anlatmak ve anlaşılmak isteyen herkes için hizmet vermektedir.  

                                                                                                                            Sevgiler…