R. Betül SEYİTHANOĞLU

Uzmanlik Alanlari : Çift ve Aile Terapisi, Seminerler

Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU,  İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite döneminde çeşitli okullarda, aile danışma merkezlerinde, kadın ve çocuk sığınma kuruluşlarında, kreşlerde, anaokullarında staj yapmıştır. Daha üniversite hayatının içerisindeyken farklı kuruluşlarda staj imkanı bulması Psikoloji eğitiminde farklı bakış açıları kazanarak mesleğine daha profesyonel yaklaşmasını sağlamıştır. Bu süre zarfında Art Terapi, Sanat Terapisi ile ilgilenmiştir. Alanında uzman hocalardan ‘Aile ve Çift Terapisi’ eğitimi almıştır. Bunun dışında çeşitli kongrelere, workshoplara katılmıştır. Psikoloji kaynaklarını ikinci dili olan Rusça üzerinden de okuması yine aldığı eğitimlere artı bir bakış açısı kazanmasını sağlamıştır. Üniversite hayatı devam ederken uzmanlaşmak istediği çift, aile ve cinsel terapi alanlarında eğitimlere katılmaya devam etmiştir.

Psikoterapi yapan her Psikoterapistin kendi ruhsal sürecini tamamlaması gerektiği düşüncesini savunan Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU, kendi kariyer hayatına başlamadan dinamik yönelimli terapi yaklaşımıyla içsel yolculuk sürecine devam etmektedir.

Ruhsal yapılanmaların farklılığı ve çeşitliliğini göz önünde tutan SEYİTHANOĞLU; Bütüncül Psikoterapi yaklaşımını benimsemiştir. Bütüncül yaklaşımın ışığı altında eğitimlerine devam etmektedir. 

Evli olan Rümeysa Betül SEYİTHANOĞLU, İNSULA Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Yetişkin, Çift&Aile Terapileri, Cinsel Terapi, kurumlara yönelik danışmanlık, eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kongre, Workshoplar:

İstanbul Üniversiesi, Psikoloji bölümü

Psikolojik Travma Tedavisi Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü, Reyhan Nuray Duman

Çift ve Aile Terapisi Eğitimi, CİSED, Cem Keçe

Cinsel Terapi Eğitimi, CİSED, Cem Keçe

Çift ve Aile Terapisi, Bilgelik Enstitüsü, Lütfü Kaan Özdemir

2. Uluslararası Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi, Üsküdar Üniversitesi