Esin TÜCCAR

Uzmanlik Alanlari : Aile Eğitimi ve Danışmanlığı

Üniversite  eğitimini Hacettepe  üniversitesi   sosyal hizmet bölümünde tamamlayarak 1999 yılında ‘’Sosyal Hizmet Uzmanı’’ unvanını  aldı. Eğitimine devam ederken Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk evleri projesinde rehberlik ve danışmanlık  görevinde bulundu. Birçok gecekondu bölgesinde alt  sosyo- ekonomik düzeydeki çocuklar ve aileleriyle çalıştı.2000 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ‘’Yaygın Toplumsal Rehabilitasyon Çalışmaları’’ bünyesinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştı. Bağcılar, Kâğıthane,  Güngören, Fatih gibi bölgelerde engelli ve aileleriyle destekleyici, geliştirici programlar uyguladı.2008-2015 yılları arasında Bayrampaşa Belediyesi Engelliler Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı ve Aile Terapisti olarak çalıştı.2018 yılı itibariyle’’ Katre Çocuk’’ olarak faaliyetler yürüten, Bayram 2 gündüz bakımevi kuruluş müdürü olarak görevini yürütmektedir.

2005 yılında kurucusu olduğu Katre Çocuk Gelişim Merkezinde, çocuk odaklı bireysel çalışmalar ve aile danışmanı uygulamaları yapmaktadır.

2015 yılında Nişantaşı Üniversitesi, Sosyal Bilimler Bölümü Psikoloji Anabilim Dalında Masterını tamamlamıştır.

2018 yılı itibariyle Sabahattin Zaim Üniversite Sosyal Bilim Enstitüsü Sosyal Hizmet Bölümünde doktora öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.